en_8.gif

Joburi  active

Alaturati-va echipei Antibiotice, pe drumul sau spre „mai mult” si „mai bine” pentru sanatatea oamenilor!

De 60 de ani, compania noastra dezvolta o cultura a cunoasterii, eficientei si responsabilitatii lucrului bine facut care
ne-au plasat în topul celor mai importanti si mai cunoscuti producatori din industria farmaceutica romaneasca.

Compania Antibiotice isi rezerva dreptul de a inregistra solicitari de angajare (CV-uri si scrisori de intentie) numai in perioadele si doar pentru posturile disponibile, anuntate pe site-ul propriu si/sau in mass-media.

Va multumim.

Servant pompier

Cerinţe şi abilităţi specifice:

  • Absolvent de studii medii
  • Apt medical şi psihologic
  • Capacitate de asimilare a cunoştinţelor specifice postului, seriozitate, atenţie sporită, fermitate, rezistenţă la stres
  • Spirit de iniţiativă, profesionalism, rigurozitate, respect, flexibilitate, adaptabilitate
  • Atestatul de servant pompier poate constitui un avantaj

Atribuţii şi responsabilităţi:

  • participă la toate acţiunile de pregătire de specialitate şi antrenament pentru mânuirea corectă a accesoriilor de stingere şi a echipamentului de protecţie din dotare
  • execută controlul respectării actelor normative care reglementează activitatea de prevenire şi stingere a incendiilor, în cadrul programului de prevenire
  • asigură asistenţa la locurile de muncă cu grad ridicat de pericol atunci când se lucrează cu foc deschis
  • participă efectiv la acţiunile de stingere a incendiilor, de salvare a persoanelor şi bunurilor materiale şi la înlăturarea urmărilor calamităţilor naturale ori catastrofelor;
  • execută lucrări de întreţinere la maşinile din dotare, mijloacele şi accesoriile de stingere pe care le deserveste, precum şi a echipamentului de protecţie din dotare;
  • menţine permanent şi repune în stare de funcţionare operativ, la întreaga capacitate, mijloacele tehnice de intervenţie utilizate
  • acţionează la stingerea incendiilor şi în cazul altor intervenţii ordonate, folosind cât mai judicios tehnica de luptă şi substanţele de stingere respectând instrucţiunile de exploatare a tehnicii de luptă

Oferim:

  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
  • Oportunităţi de instruire în domeniul de activitate

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e–mail: resurse.umane@antibiotice.ro, până la data de 31.03.2017

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;

Numai candidaţii selectaţi pentru interviu vor fi contactaţi

Asigurăm confidenţialitatea aplicaţiilor

ANALIST LABORATOR CERCETARE

Cerinţe:

  • Licențiat al Facultăţii de Chimie / Fizică / Inginerie Chimică
  • Cunoştinţe avansate de operare PC: MS Office, Internet
  • Nivel avansat de cunoaştere a limbii engleze
  • Responsabilitate, corectitudine, rigurozitate, perseverență, capacitate de analiză şi sinteză, inițiativă
  • Experienţa în domeniul analizelor fizico – chimice poate constitui un avantaj
  • Disponibilitate pentru lucru în 2 schimburi

Responsabilităţi:

  • Analiza substanţelor active, intermediarilor şi medicamentelor conform standardelor de firmă, a specificaţiilor de calitate şi a procedurilor de lucru specifice.
  • Dezvoltarea şi validarea metodelor analitice de detectare a substantelor active si impuritatilor.
  • Redactarea documentaţiei analitice (în limba română și engleză) în vederea autorizării produselor companiei.

Oferim:

  • Salariu motivant
  • Traininguri de specialitate

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro, până la data de 5 aprilie 2017.