en_8.gif

Joburi  active

Alaturati-va echipei Antibiotice, pe drumul sau spre „mai mult” si „mai bine” pentru sanatatea oamenilor!

De peste 60 de ani, compania noastra dezvolta o cultura a cunoasterii, eficientei si responsabilitatii lucrului bine facut care
ne-au plasat în topul celor mai importanti si mai cunoscuti producatori din industria farmaceutica romaneasca.

Compania Antibiotice isi rezerva dreptul de a inregistra solicitari de angajare (CV-uri si scrisori de intentie) numai in perioadele si doar pentru posturile disponibile, anuntate pe site-ul propriu si/sau in mass-media.

Va multumim.

AUTOMATIST pentru secție de producție

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 25.05.2018

Lider cu tradiţie pe piaţa farmaceutică din România, compania Antibiotice angajează prin concurs:

AUTOMATIST
pentru secție de producție

Cerinţe:

• Absolvent de liceu cu atestat profesional (calificare) de automatist / mecatronist / electromecanic
• Abilităţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru, spirit de iniţiativă
• Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă
• Capacitate de asimilare a cunoştinţelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate
• Disponibilitate pentru lucrul în schimburi (inclusiv schimbul III)
• Experienţa în domeniu poate constitui un avantaj

Responsabilităţi:

• Asigurarea bunei funcţionări şi a întreţinerii din punct de vedere al automatizării a echipamentelor şi instalaţiilor prin:
 realizarea activităţii de întreţinere preventivă pentru echipamentele de automatizare, în conformitate cu Programul de Întreţinere Preventivă
 efectuarea intervenţiilor pentru eliminarea defecţiunilor şi avariilor la echipamentele de automatizare
 înregistrarea executării lucrărilor programate sau accidentale la echipamentele de automatizare, în conformitate cu cerințele Regulilor de Buna Practica de Fabricație
 executarea testelor din documentaţia de calificare (calificarea instalării, calificarea operaţională şi calificarea performanţei).

Oferim:

• Angajare full time
• Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
• Training de specialitate
• Pachet salarial atractiv (tichete de masă, prime sărbători legale)
• Transport gratuit la / de la locul de muncă pe raza municipiului Iași

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro , până la data de 25 mai 2018.

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;
Numai candidaţii selectaţi pentru interviu vor fi contactaţi
Asigurăm confidenţialitatea aplicaţiilor

PREPARATOR pentru secție de producție

Cerinţe şi abilităţi specifice:

• Absolvent de studii liceale
• Atestat profesional (calificare) de operator chimist / tehnician chimist constituie un avantaj
• Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă
• Disponibilitate pentru lucru în schimburi (inclusiv schimbul III)

Atribuţii şi responsabilităţi:

– Prepararea produsului intermediar unguente/creme/geluri/supozitoare pe echipamente de fabricaţie specifice, în condiţiile respectării Regulilor de Bună Practică de fabricaţie, a procedurilor de operare şi instrucţiunilor de lucru specifice.
– Cunoaşterea şi respectarea modului de exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor specifice, cu respectarea parametrilor din specificaţiile tehnice.
– Realizarea controlului în proces și înregistrarea operațiilor conform prevederilor procedurilor standard aplicabile.

Oferim:

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro până la data de 25 mai 2018.