en_8.gif

Joburi  active

Alaturati-va echipei Antibiotice, pe drumul sau spre „mai mult” si „mai bine” pentru sanatatea oamenilor!

De peste 60 de ani, compania noastra dezvolta o cultura a cunoasterii, eficientei si responsabilitatii lucrului bine facut care
ne-au plasat în topul celor mai importanti si mai cunoscuti producatori din industria farmaceutica romaneasca.

Compania Antibiotice isi rezerva dreptul de a inregistra solicitari de angajare (CV-uri si scrisori de intentie) numai in perioadele si doar pentru posturile disponibile, anuntate pe site-ul propriu si/sau in mass-media.

Va multumim.

RESPONSABIL ASIGURAREA CALITĂŢII

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 11.08.2017

In cadrul serviciului Asigurarea Calităţii

Cerinţe şi abilităţi specifice:

  • Absolvent studii superioare cu licenţă în unul din domeniile: farmacie, inginerie chimică, biologie, matematică, statistică
  • Bune abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă
  • Capacitate de analiză şi sinteză a unor documente complexe, rigurozitate, perseverenţă
  • Capacitatea de asimilare a cunoştinţelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate
  • Foarte bune abilităţi organizatorice şi inter-relaţionare personală
  • Cunoştinţe avansate de operare PC: MS Office, Internet
  • Nivel avansat de cunoaştere a limbii engleze
  • Cunoştinţe generale de legislaţie în domeniul fabricaţiei medicamentelor şi/sau experienţa anterioară în domeniul asigurării calităţii constituie un avantaj

Responsabilităţi:

  • Elaborarea, revizuirea periodică, gestionarea şi îmbunătăţirea continuă a documentelor Sistemului de Management al Calităţii, conform cerinţelor specifice industriei farmaceutice (fabricaţie de substanţe active şi produse finite)
  • Implementarea politicilor de calitate şi a cerinţelor specifice GMP / ISO 9001
  • Participarea la investigarea neconformităţilor de calitate şi urmărirea implementării acţiunilor corective / preventive
  • Participarea la activităţile de calificare şi validare din cadrul companiei
  • Efectuarea autoinspecţiilor şi a auditurilor de evaluare a furnizorilor de materii prime şi materiale de ambalare
  • Menţinerea unui nivel ridicat de cunoaştere a cerinţelor şi tendinţelor legislative specifice industriei farmaceutice

Oferim:

  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
  • Pachet salarial motivant
  • Traininguri de specialitate

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e‑mail: resurse.umane@antibiotice.ro, până la data de 11 august 2017

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;

Numai candidaţii selectaţi pentru concurs vor fi contactaţi

Asigurăm confidenţialitatea aplicaţiilor