en_8.gif

Joburi  active

Alaturati-va echipei Antibiotice, pe drumul sau spre „mai mult” si „mai bine” pentru sanatatea oamenilor!

De 60 de ani, compania noastra dezvolta o cultura a cunoasterii, eficientei si responsabilitatii lucrului bine facut care
ne-au plasat în topul celor mai importanti si mai cunoscuti producatori din industria farmaceutica romaneasca.

Compania Antibiotice isi rezerva dreptul de a inregistra solicitari de angajare (CV-uri si scrisori de intentie) numai in perioadele si doar pentru posturile disponibile, anuntate pe site-ul propriu si/sau in mass-media.

Va multumim.

SPECIALIST MARKETING

Cerinţe şi abilităţi specifice:

  • Licenţiat în ştiinţe economice, specializarea Marketing;
  • Experienţă de minim 3 ani în activităţi de marketing, avantaj experienţă în piaţa farmaceutică;
  • Cunoştinţe foarte bune de operare PC – Word, Excel, PowerPoint, Acces, Internet;
  • Abilităţi organizatorice şi de lucru în echipă, de relaţionare, iniţiativă, dinamism, orientare spre rezultate;
  • Responsabilitate, conştiinciozitate, corectitudine, atenţie la detalii, gândire strategică, viteză de reacţie şi rapiditate în îndeplinirea atribuţiilor, capacitate de lucru cu respectarea termenelor limită;
  • Nivel avansat de cunoaştere a limbii engleze – constituie un avantaj.

 Atribuţii şi responsabilităţi:

  • Realizează analize, rapoarte, prognoze şi strategii specifice activităţii de marketing, pentru produsele alocate;
  • Analizează evoluţia pieţei farmaceutice (dimensiune, tendinţe, evoluţia produselor şi a companiilor concurente), evoluţiei generale a companiei Antibiotice, precum şi a produselor aflate în portofoliul companiei;
  • Concepe şi propune scenarii de evoluţie a pieţei şi a companiei Antibiotice, prin prisma informaţiilor culese din piaţă;
  • Evaluează portofoliul de produse alocat şi formulează strategii de eficientizare care să conducă la creşterea vânzărilor produselor cu nivel convenabil al rentabilităţii.

 Oferim:

  • Angajare full time;
  • Pachet salarial motivant;
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu;
  • Trainiguri de specialitate.

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro, pana la data 27 IANUARIE 2017

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209106, 0232-209211;

Numai candidaţii selectaţi pentru concurs vor fi contactaţi;

Asigurăm confidenţialitatea aplicaţiilor.

MASINIST

pentru sectie de productie, cu locatie in Iasi

Cerinte si abilitati specifice:

  • Absolvent de liceu cu atestat profesional (calificare) de automatist / mecatronist / electromecanic
  • Abilitati de organizare si gestionare a timpului de lucru, spirit de initiativa
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Capacitate de asimilare a cunostintelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate
  • Disponibilitate pentru lucru in schimburi
  • Experienta in domeniu poate constitui un avantaj

Responsabilitati:

  • Asigurarea ambalarii produselor farmaceutice pe echipamente automatizate, in conditii de randament maxim, cu respectarea consumurilor specifice si cerintelor Regulilor de Buna Practica de Fabricatie
  • Realizarea lucrarilor de mentenanta periodica / interventiilor in caz de avarie la echipamentele din zona de productie si la instalatiile pentru producerea utilitatilor
  • Pregatirea si setarea echipamentelor de productie, respectand procedurile si instructiunile aplicabile
  • Cunoasterea si respectarea modului de exploatare a echipamentelor si instalatiilor specifice, cu respectarea parametrilor din specificatiile tehnice

Oferim:

  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei firme de prestigiu
  • Salariu motivant
  • Training de specialitate

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV, insotit de fotografie si scrisoare de intentie, documente de studii in xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iasi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Directia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro pana la data de 25 ianuarie 2017.

Relatii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;

Numai candidatii selectati vor fi contactati

Asiguram confidentialitatea aplicatiilor