en_8.gif

Joburi  active

Alaturati-va echipei Antibiotice, pe drumul sau spre „mai mult” si „mai bine” pentru sanatatea oamenilor!

De 60 de ani, compania noastra dezvolta o cultura a cunoasterii, eficientei si responsabilitatii lucrului bine facut care
ne-au plasat în topul celor mai importanti si mai cunoscuti producatori din industria farmaceutica romaneasca.

Compania Antibiotice isi rezerva dreptul de a inregistra solicitari de angajare (CV-uri si scrisori de intentie) numai in perioadele si doar pentru posturile disponibile, anuntate pe site-ul propriu si/sau in mass-media.

Va multumim.

INGINER profil AUTOMATIZARI

pentru serviciul Automatizari

 Cerinte:

  • Licentiat in automatizari
  • Cunostinte specifice de automatizare (programare C, C++, PLC, echipamente, retele)
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa, capacitate de analiza si sinteza, adaptabilitate la schimbare, spirit de initiativa, rigurozitate, perseverenta, promptitudine, asumarea valorilor si loialitate fata de companie;
  • Buna cunoastere a limbii engleze
  • Experienta anterioara in domeniu constituie un avantaj

Responsabilitati:

  • Realizarea activitatilor specifice de calificare si service pentru sisteme computerizate, aparatura de laborator si sisteme de automatizare
  • Elaborarea documentatiilor de calificare, procedurilor standard si instructiunilor de lucru specifice domeniului de activitate
  • Intocmirea programului de mentenanta pentru aparatura de laborator si pentru echipamentele de automatizare din spatiile de productie

Oferim:

  • Angajare full time
  • Pachet salarial motivant
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei firme de prestigiu

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV, insotit de fotografie si scrisoare de intentie, documente de studii in xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iasi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Directia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro, pâna la data de  26.02.2017

Relatii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati

Asiguram confidentialitatea aplicatiilor

OPERATOR CHIMIST

pentru sectii de productie

Cerinte si abilitati specifice:

  • Absolvent de studii liceale
  • Atestat profesional (calificare) de operator chimist / tehnician chimist constituie un avantaj
  • Abilitati de organizare si gestionare a timpului de lucru, spirit de initiativa
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Capacitate de asimilare a cunostintelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate
  • Disponibilitate pentru lucru in schimburi
  • Experienta in domeniu poate constitui un avantaj

  • Obtinerea produselor farmaceutice / substantelor active pe echipamente de fabricatie specifice, in conditiile respectarii consumurilor specifice si cerintelor Regulilor de Buna Practica de Fabricatie.
  • Cunoasterea si respectarea modului de exploatare a echipamentelor si instalatiilor specifice, cu respectarea parametrilor din specificatiile tehnice.
  • Curatirea echipamentelor deservite, accesoriilor, precum si a spatiilor aferente acestora.
  • Completarea corecta si la timp a documentelor de fabricatie.
  • Cunoasterea si respectarea procedurilor de operare si instructiunilor de lucru specifice.

Oferim:

  • Training de specialitate

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV, insotit de fotografie si scrisoare de intentie, documente de studii in xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iasi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Directia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro pâna la data de 26 februarie 2017.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

ELECTRICIAN

  • Absolvent de studii liceale, profil electric
  • Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa

Atributii si responsabilitati:

  • asigurarea functionarii normale a echipamentelor electrice de distributie si utilizare de joasa tensiune (tablouri electrice, electromotoare, utilaje tehnologice);
  • executarea reviziilor si reparatiilor ocazionale sau planificate conform Progamului de intretinere preventiva la instalatii si echipamente electrice de iluminat, instalatii si echipamente electrice de forta de 0,4 kV, instalatii de legare la pamant ;
  • executarea reglajelor parametrilor de functionare ai aparaturii electrice de comanda, masura, protectie, semnalizare, automatizare din instalatiile electrice de distributie si utilizare de 0,4kV.

Oferim:

  • Traininguri de specialitate

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV, insotit de fotografie si scrisoare de intentie, documente de studii in xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iasi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Directia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro, pana la data de 26 februarie 2017.