• Consiliul de Administratie

    Dr. Dan-Octavian ALEXANDRESCU

    Presedinte al Consiliului de Administratie - Administrator  Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 25.09.2018 ÷ 25.09.2022

    Varsta:

    44 ani

    Loc de munca:

    Ministerul Sanatatii

    Functia:

    Ministerul Sanatatii, coordonator al Directiei Politica Medicamentului si Dispozitivelor Medicale

    Profesia:

    Medic

    Ec. Ioan NANI

    Director General - Administrator Executiv, Neindependent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

    Varsta:

    60 ani

    Loc de munca:

    S.C. Antibiotice S.A.

    Functia:

    Director General

    Profesia:

    Economist

    Dr. Cristian Vasile GRASU

    Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 10.09.2019 ÷ 09.09.2023

    Varsta:

    59 ani

     

    Loc de munca:

    Ministerul Sanatatii

     

    Functia:

    Ministerul Sanatatii, coordonator al Direcţiei Generale de Asistenţă medicală şi sănătate publică si al Departamentului Monitorizare şi coordonare implementare spitale regionale, precum şi al acţiunilor prioritare ale Ministerului Sănătăţii

     

    Profesia:

    Medic

     

    Ing. Elena CALITOIU

    Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

    Varsta:

    56 ani

    Loc de munca:

    SIF Oltenia

    Functia:

    Director Directia Plasamente si Managementul Riscului

    Profesia:

    Inginer

    Ec. Nicolae STOIAN

    Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

    Varsta:

    63 ani

    Loc de munca:

    S.I.F. Oltenia

    Functia:

    Reprezentant – S.I.F. Oltenia

    Profesia:

    Economist

  • Echipa manageriala

    Ec. Ioan NANI

    Director General - Administrator Executiv, Neindependent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

    Varsta:

    60 ani

    Loc de munca:

    S.C. Antibiotice S.A.

    Functia:

    Director General

    Profesia:

    Economist

    Ing. Cornelia MORARU

    Varsta:

    54 ani

    Functia:

    Director Executiv Inginerie, Investitii si Proiecte Strategice

    Profesia:

    Inginer

    Ec. Paula-Luminita COMAN

    Varsta:

    52 ani

    Functia:

    Director Executiv Economic

    Profesia:

    Economist

    Ec. Dana-Elena SACARESCU

    Varsta:

    47 ani

    Functia:

    Director Executiv Planificare Strategica si Managementul Performantei

    Profesia:

    Economist

    Ec. Vasile CHEBAC

    Varsta:

    65 ani

    Functia:

    Director Executiv Achizitii si Logistica

    Profesia:

    Economist

    Ing. Cristina DIACONESCU

    Varsta:

    52 ani

    Functia:

    Director Executiv Cercetare -Dezvoltare

    Profesia:

    Inginer

    Psiholog Mihaela MURARIU

    Varsta:

    41 ani

    Functia:

    Director Executiv Resurse Umane

    Profesia:

    Psiholog

    Farm. Iosif-Oliver ABABEI

    Varsta:

    44 ani

    Functia:

    Director Asigurarea Calitatii

    Profesia:

    Farmacist

    Jr. Liviu VATAVU

    Varsta:

    48 ani

    Functia:

    Director de Specialitate Juridic

    Profesia:

    Jurist

  • Comitete consultative

    • Comitetul de Audit

      Dr. Cristian Vasile GRASU

      Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 10.09.2019 ÷ 09.09.2023

      Varsta:

      59 ani

       

      Loc de munca:

      Ministerul Sanatatii

       

      Profesia:

      Medic

       

      Ing. Elena CALITOIU

      Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

      Varsta:

      56 ani

      Loc de munca:

      SIF Oltenia

      Profesia:

      Inginer

      Ec. Nicolae STOIAN

      Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

      Varsta:

      63 ani

      Loc de munca:

      S.I.F. Oltenia

      Profesia:

      Economist

    • Comitetul de Nominalizare si Remuneratie

      Dr. Dan-Octavian ALEXANDRESCU

      Presedinte al Consiliului de Administratie - Administrator  Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 25.09.2018 ÷ 25.09.2022

      Varsta:

      44 ani

      Loc de munca:

      Ministerul Sanatatii

      Profesia:

      Medic

      Ing. Elena CALITOIU

      Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

      Varsta:

      56 ani

      Loc de munca:

      SIF Oltenia

      Profesia:

      Inginer

    • Comitetul de Politici Comerciale

      Dr. Cristian Vasile GRASU

      Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 10.09.2019 ÷ 09.09.2023

      Varsta:

      59 ani

       

      Loc de munca:

      Ministerul Sanatatii

       

      Profesia:

      Medic

       

      Ec. Nicolae STOIAN

      Membru al Consiliului de Administratie - Administrator Neexecutiv, Independent, cu mandat pentru perioada 19.04.2016 ÷ 19.04.2020

      Varsta:

      63 ani

      Loc de munca:

      S.I.F. Oltenia

      Profesia:

      Economist

  • Auditor

    Raport auditor financiar 2018

    VIZUALIZEAZA PDF

    Desemnare auditor SOCCEC SRL

    VIZUALIZEAZA PDF

    Raport auditor financiar 2017

    VIZUALIZEAZA PDF

    Raport auditor financiar 2016

    VIZUALIZEAZA PDF

    Numire auditor BDO Audit SRL Bucuresti

    VIZUALIZEAZA PDF

    Raport auditor financiar 2015

    VIZUALIZEAZA PDF

    Raport auditor financiar 2014

    VIZUALIZEAZA PDF