en_8.gif

Open Positions

Join the Antibiotice team for more and for better for people’s health!

For more than 60 years, our company has been developing a culture of knowledge, efficiency and responsibility which placed us among the leading and most known manufacturers in the Romanian pharmaceutical industry.

The company reserves its right to record employment demands (CVs and cover letters) only in the periods and only for the available jobs advertised on its website and/or media.

Thank you.

PREPARATOR pentru secție de producție

Data limita pentru aplicarea la acest job este: 15,08.2018

Lider cu tradiţie pe piaţa farmaceutică din România, Antibiotice angajează prin concurs

PREPARATOR  pentru secție de producție

Cerinţe şi abilităţi specifice:

  • Absolvent de studii liceale
  • Atestat profesional (calificare) de operator chimist / tehnician chimist constituie un avantaj
  • Abilităţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru, spirit de iniţiativă
  • Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă
  • Capacitate de asimilare a cunoştinţelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate
  • Disponibilitate pentru lucru în schimburi (inclusiv schimbul III)
  • Experienţa în domeniu poate constitui un avantaj

Atribuţii şi responsabilităţi:

  • Prepararea produsului intermediar unguente/creme/geluri/supozitoare pe echipamente de fabricaţie specifice, în condiţiile respectării Regulilor de Bună Practică de fabricaţie, a procedurilor de operare şi instrucţiunilor de lucru specifice.
  • Cunoaşterea şi respectarea modului de exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor specifice, cu respectarea parametrilor din specificaţiile tehnice.
  • Realizarea controlului în proces și înregistrarea operațiilor conform prevederilor procedurilor standard aplicabile.

Oferim:

  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
  • Training de specialitate
  • Pachet salarial atractiv (tichete de masă, prime sărbători legale)
  • Transport gratuit la / de la locul de muncă pe raza municipiului Iași

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro până la data de 15 august 2018.

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;

Numai candidaţii selectaţi pentru interviu vor fi contactaţi

Asigurăm confidenţialitatea aplicaţiilor